change font size: A A A
angielskiZmień język

wybierz język

Pogoda BIP
slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka
sbn1
sbn4
sbnn1
sbnn2
sbnn3
sbnn4
sbnn5
sbnn6
sbnn7
sbnn8

Elektroniczna
Mapa Gminy

Wirtualny
Spacer

published: 2012-03-15

banery - lewa strona

banery - lewa strona

banery - lewa strona

banery - lewa strona

 

 

 

strategie i plany

gminne inwestycje

plan gospodarki niskoemisyjne gmina serniki

projekty współfinansowane z unii europejskiej

zamówienia publiczne przetargi

 

 

 

Informator

banery - lewa strona

Informator Ośrodka Pomocy Społecznej

KOMUNIKAT W SPRAWIE ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH ORAZ ŚWIADCZENIA „DOBRY START”
print
published: 2020-08-03

Od 1 lipca 2020 r. są przyjmowane wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy trwający od 1 listopada 2020 r. do 31 października 2021 r. oraz wnioski o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start. Wnioski mozna złożyć za pośrednictwem portalu Emp@tia, ePUAP (epuap.gov.pl) oraz bankowości elektronicznej. Wnioski na świadczenie Dobry Start są przyjmowane do dnia 30 listopada 2020 r.

czytaj więcej...
Informacja o pracy Ośrodka Pomocy Społecznej w dniu 12 czerwca 2020 r.
print
published: 2020-06-10

 

Uprzejmie informujemy, że dzień 12 czerwca  br. (piątek) został ustalony dniem wolnym od pracy dla pracowników Ośrodka w zamian za święto przypadające w dniu 15 sierpnia br. (sobota). Ośrodek Pomocy Społecznej w tym dniu będzie nieczynny.

Podstawa prawna - art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2020 poz. 1040 z późn. zm.).

czytaj więcej...
PLAN AWARYJNY DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY DOMOWEJ
print
published: 2020-05-07

Poniżej podajemy link do Osobistego planu awaryjnego dla osób doświadczających przemocy domowej w czasie epidemii koronawirusa:

https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/Osobisty_plan_awaryjny_poradnik_0.pdf

czytaj więcej...
Przemoc w rodzinie- informacja o bezpłatnej aplikacji mobilnej Twój Parasol
print
published: 2020-04-17

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie poinformował, że  Komenda Główna Policji przekazała informację o funkcjonowaniu bezpłatnej aplikacji mobilnej Twój Parasol, która stanowi praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie (htts://twojparasol.com/)


czytaj więcej...
INFORMACJA DLA OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ
print
published: 2020-04-01

Z uwagi na aktualną sytuację w Polsce spowodowaną koronawirusem oraz wytycznymi dotyczącymi organizacji pomocy, informujemy że OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ, a w szczególności starsze, samotne, niepełnosprawne, które własnym staraniem, czy też przy  pomocy rodziny lub innych osób, nie są w stanie zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, mogą otrzymać wsparcie w tej formie. Osoby, o których mowa, będą weryfikowane przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Sernikach. W tym celu pracownicy będą się z Państwem kontaktowali telefonicznie, co pozwoli określić, czy dana osoba wymaga pomocy żywnościowej. Żywność będzie dostarczana przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Wojska Obrony Terytorialnej i Policji.

czytaj więcej...
INFORMACJA O UZYSKANIU POMOCY W ZWIĄZKU Z ROZPOWSZECHNIANIEM SIĘ KORONAWIRUSA
print
published: 2020-04-01

W związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa, istniejącym stanem epidemii  i  związanej z tym koniecznością podjęcia działań dla mieszkańców gminy,  informujemy, iż  w godzinach 7.30-15.30, osoby potrzebujące pomocy mogą uzyskać niezbędne informacje w zakresie możliwości uzyskania pomocy.

czytaj więcej...