zmień rozmiar czcionki: A A A
polskiZmień język

wybierz język

Pogoda BIP
slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka
sbn1
sbn4
sbnn1
sbnn2
sbnn3
sbnn4
sbnn5
sbnn6
sbnn7
sbnn8

Elektroniczna
Mapa Gminy

Wirtualny
Spacer

opublikowano: 2012-03-15

banery - lewa strona

banery - lewa strona

banery - lewa strona

banery - lewa strona

 

 

 

strategie i plany

gminne inwestycje

plan gospodarki niskoemisyjne gmina serniki

projekty współfinansowane z unii europejskiej

zamówienia publiczne przetargi

 

 

 

Informator

banery - lewa strona

Święto niepodległości w Gminie Serniki 2017
dodano: 2017-11-15 12:10:39

11 listopada 2017 r. mieszkańcy gminy Serniki uczcili 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste obchody tego święta rozpoczęły się o godz. 10:00 Mszą Św. w kościele parafialnym w Sernikach, w intencji Ojczyzny oraz „aby historia nigdy nie doświadczyła naszego Narodu tak, jak naszych przodków, aby już nigdy nasza Ojczyzna nie była zniewolona, abyśmy my, nasze dzieci, wnuki i przyszłe pokolenia nie musieli składać ofiary życia za wolną Polskę”.

Msza Święta była sprawowana przez ks. proboszcza Mirosława Łysko oraz ks. proboszcza Marka Antonowicza, a Słowo Boże wygłosił Notariusz Kurii Archidiecezjalnej ks. Hubert Czarnecki.

Zgromadzonych mieszkańców powitał Wójt Gminy Serniki - Stanisław Marzęda. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe jednostek OSP (Nowa Wola, Wola Sernicka), poczty szkół podstawowych z Woli Sernickiej, Nowej Woli, Brzostówki oraz Gimnazjum w Woli Sernickiej, delegacje SP w Sernikach oraz Publicznej SP w Nowej Wsi, Dyrektorzy szkół, przedstawiciele administracji samorządowej, radni i sołtysi.

Po Mszy Świętej grupa artystyczna Ars ad Arte pod kierownictwem P. Andrzeja Karczewskiego przedstawiła spektakl słowno-muzyczny odnoszący się do walki o niepodległość.

Po zakończeniu spektaklu artystycznego uczestnicy uroczystości na czele z pocztami sztandarowymi przeszli na cmentarz, gdzie przy kapliczce upamiętniającej powstańców naszych zrywów narodowych złożono symboliczne wiązanki kwiatów i zapalono znicze - oddając hołd poległym w walce o odzyskanie Niepodległości. Na zakończenie uroczystości pod przewodnictwem ks. proboszcza Mirosława Łysko została odprawiona modlitwa za poległych w walce o odzyskanie Niepodległości.

 

Okolicznościowe przemówienie Wójta Gminy Serniki

GALERIA ZDJĘĆ

powrót