zmień rozmiar czcionki: A A A
polskiZmień język

wybierz język

Pogoda BIP
slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka
sbn1
sbn4
sbnn1
sbnn2
sbnn3
sbnn4
sbnn5
sbnn6
sbnn7
sbnn8

Elektroniczna
Mapa Gminy

Wirtualny
Spacer

opublikowano: 2012-03-15

banery - lewa strona

banery - lewa strona

banery - lewa strona

banery - lewa strona

 

 

 

strategie i plany

gminne inwestycje

plan gospodarki niskoemisyjne gmina serniki

projekty współfinansowane z unii europejskiej

zamówienia publiczne przetargi

 

 

 

Informator

banery - lewa strona

Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszy Karmnik dla Ptaków"
dodano: 2017-11-30 12:32:18

W dniu 30.11.2017 r. podczas obrad Komisji Kultury, Turystyki, Sportu i Rekreacji odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszy Karmnik dla Ptaków" skierowanego do uczniów szkół podstawowych na terenie gminy Serniki.

Zima to dla ptaków czas poszukiwania pokarmu. Aby przetrwać ten zimny i mroźny okres niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka. Między innymi dzięki temu powstał pomysł na ogłoszenie konkursu na najpiekniejszy karmnik.

Cele konkursu to:
- kształcenie postaw proekologicznych
- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą
- rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych jako alternatywa dla spędzania wolnego czasu z dala od używek takich jak narkotyki i alkohol

Do pracy zgłoszono 16 prac: 5 z S.P. Serniki, 4 z S.P. Nowa Wieś, 4 z S.P. im. Jana Pawła II w Brzostówce, 2 z S.P. im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej, 1 ze S.P im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli.

W trakcie głosowania Jury, w którego skład wchodzili: członkowie Komisji Kultury, Turystyki, Sportu i Rekreacji, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przedstawiciele Urzędu Gminy Serniki, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Zespołu Administracyjnego Szkół w Sernikach wyłoniono:

I miejsce
Klaudia Kęska z S.P. w Sernikach

Obrazek

II miejsce
Aleksandra Rodak z S.P. w Nowej Wsi

Obrazek

III miejsce (ex aequo)
Maksymilian Karczmarz z S.P. Serniki
Julia Woźniak z S.P.im. Jana Pawła II w Brzostówce

Obrazek

 

Serdecznie gratulujemy pomysłowości wszystkim autorom prac oraz informujemy, że zostaną one zwrócone do poszczególnych szkół w dniu 5.12.2017 r i przekazane do tworców wraz z nagrodami i dyplomami ufundowanymi przez sponsorów, którymi są Komisja TSiR oraz GKRPA w Sernikach.

Mamy równiez nadzieję, że w związku z obecną aurą przygotowane przez uczniów karmniki spełnią swoje zadanie i pomogą przetrwać ptakom zimującym na terenie naszej gminy ten ciężki czas.


Galeria_zdjęć

powrót