change font size: A A A
angielskiZmień język

wybierz język

Pogoda BIP
slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka
sbn1
sbn4
sbnn1
sbnn2
sbnn3
sbnn4
sbnn5
sbnn6
sbnn7
sbnn8

Elektroniczna
Mapa Gminy

Wirtualny
Spacer

published: 2012-03-15

banery - lewa strona

banery - lewa strona

banery - lewa strona

banery - lewa strona

 

 

 

strategie i plany

gminne inwestycje

plan gospodarki niskoemisyjne gmina serniki

projekty współfinansowane z unii europejskiej

zamówienia publiczne przetargi

 

 

 

Informator

banery - lewa strona

REGATY 2018
added: 2018-05-23 12:53:09

Gmina Serniki wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Lubartowie już po raz V organizuje REGATY KAJAKOWE SERNIKI na rz. Wieprz.

Impreza odbędzie się 3 czerwca 2018 roku w godz. od 13.oo do 19.oo. Start przy stanicy Wólka Rokicka, meta stanica Serniki.

W zawodach współzawodniczyć będą o nagrodę główną, ufundowaną przez Wójta Gminy studenci dwóch lubelskich uczelni: Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Poza UMCS i UP, w tym roku gościnnie do zawodów przystąpią osady z  Politechniki Lubelskiej. Po raz pierwszy również rywalizacja pomiędzy uczelniami została rozszerzona o nową kategorię. Po wystartowaniu studentów o puchar rektorów lubelskich uczelni tj. UMCS, UP i Politechniki Lubelskiej ścigać będą się pracownicy tych uczelni.

Po rywalizacji pomiędzy uczelniami do zawodów przystąpią osady reprezentujące gminy z terenu powiatu lubartowskiego i sam Powiat Lubartowski. Samorządy będą ścigać się o Puchar Starosty.

W  zawodach będą mogli wykazać się również mieszkańcy Gminy Serniki oraz przedstawiciele Lubartowskiego Biznesu. Reprezentacje poszczególnych sołectw z terenu gminy oraz reprezentacje biznesu rywalizować będą o puchar ufundowany przez Wójta Gminy.                      

Na zakończenie regat, wzorem lat ubiegłych przewidziany jest spływ rekreacyjny, w którym każdy pełnoletni potrafiący pływać może wziąć udział.

Patronat honorowy nad imprezą objęli rektorzy lubelskich uczelni: dr hab. Stanisław Michałowski, rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego  w Lublinie.

Imprezie towarzyszyć będzie piknik integracyjny, przewidziane są również zabawy i gry dla najmłodszych, w tym runda kajakiem po stawie. Wszyscy zawodnicy otrzymają talony na posiłek.

Obrazek

>>REGULAMIN REGAT

go back