change font size: A A A
angielskiZmień język

wybierz język

Pogoda BIP
slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka
sbn1
sbn4
sbnn1
sbnn2
sbnn3
sbnn4
sbnn5
sbnn6
sbnn7
sbnn8

Elektroniczna
Mapa Gminy

Wirtualny
Spacer

published: 2012-03-15

banery - lewa strona

banery - lewa strona

banery - lewa strona

banery - lewa strona

 

 

 

strategie i plany

gminne inwestycje

plan gospodarki niskoemisyjne gmina serniki

projekty współfinansowane z unii europejskiej

zamówienia publiczne przetargi

 

 

 

Informator

banery - lewa strona

Zapraszamy do udziału w konkursie!
added: 2020-05-07 14:00:00

Czas nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, dlatego dla młodych mieszkańców naszego regionu Urząd Marszałkowski ma specjalne "domowe" zadanie.

Dzieci przedszkolne i uczniów z klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego gorąco zachęcamy do poznania zwyczajów pszczół i udziału w konkursie plastycznym "Jak mogę pomóc pszczołom?".

Poproście rodziców, aby poczytali Wam o tych małych owadach, a następnie samodzielnie narysujcie lub namalujcie odpowiedź na konkursowe pytanie. Termin wysyłania prac (wraz z kartą zgłoszenia) do 25 maja 2020 r.
Do zwycięzców trafią nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł.

Pamiętajcie, praca powinna być wykonana w wymiarze przestrzennym płaskim dowolną techniką (np. farbami lub kredkami), koniecznie w formacie poziomym na kartce A3 lub A4.

A jeśli zastanawiacie się, co możecie zrobić dla naszych małych bzykających przyjaciół, to zajrzyjcie na stronę www.lubelskie.pl/pszczola, gdzie zamieszczone zostały materiały z podpowiedziami, w tym cykl filmików o pszczółce Kai (w zakładce "Dla dzieci i młodzieży") oraz prezentacje i ciekawostki, które co prawda powstały z myślą o nauczycielach, ale które z pewnością doskonale będą mogli wykorzystać do wspólnej zabawy także Wasi rodzice (w zakładce "Dla nauczycieli").

Zgłoszenia do konkursu (pracę konkursową i podpisaną kartę zgłoszenia) prosimy przesyłać do dnia 25 maja 2020 r. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
(z dopiskiem: KONKURS "JAK MOGĘ POMÓC PSZCZOŁOM?").

Do zwycięzców w dwu kategoriach wiekowych (przedszkolnej i szkolnej) trafią nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł, w tym do:

  • laureatów 1. miejsc - dwie nagrody o wartości do 1000 zł każda,
  • laureatów 2. miejsc - dwie nagrody o wartości do 800 zł każda,
  • laureatów 3. miejsc - dwie nagrody do 600 zł każda.

Jury przyzna także po 20 wyróżnień w obu kategoriach, czyli w sumie 40 równorzędnych nagród rzeczowych o wartości do 100 zł każda.

Kontakt: Biuro organizacyjne konkursu znajduje się w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL: tel. (81) 44 16 764, e-mail: pszczola@lubelskie.pl.

Do udziału zapraszają: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (organizator), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie (współorganizatorzy) oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych (partner konkursu).  

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostepna na stronie:
https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie/


Projekt realizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej "Lubelskie - wspólnie dla pszczół".

go back