– Profil zaufany

Logo oznaczające punkt potwierdzający profil zaufany

Punkt potwierdzania Profilu Zaufanego (eGO) znajduje się w Urzędzie Gminy Serniki – I p. pok. nr 8.


Załóż profil zaufany

Chcesz załatwiać sprawy urzędowe online? Potrzebujesz profilu zaufanego. To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możesz potwierdzać swoją tożsamość w internecie (służy jako twój elektroniczny podpis). Za jego pomocą możesz łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych. Sprawdź, jak założyć profil zaufany.

Czym jest profil zaufany

Profil zaufany to zbiór informacji o użytkowniku. Wprowadzone dane są weryfikowane. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany, jest wiarygodna — nikt nie może się pod nią podszyć. Dane na profilu zaufanym są odpowiednio zabezpieczone, aby nikt — poza właścicielem — nie miał do nich dostępu i nie mógł ich wykorzystywać.

Za pomocą profilu zaufanego potwierdzisz swoją tożsamość w internecie i podpiszesz elektroniczne dokumenty — na przykład gdy składasz wniosek przez internet, nie musisz go drukować, podpisywać i skanować albo dosyłać go pocztą do urzędu. Wystarczy, że podpiszesz go profilem zaufanym.

Co zyskasz

Dzięki profilowi zaufanemu możesz korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych. Takimi portalami są między innymi:

W serwisie OBYWATEL.GOV.PL również korzystamy z profilu zaufanego. Dzięki temu potwierdzamy, kim jesteś. Za pomocą profilu zaufanego możesz tu sprawdzić:

Sposób załatwienia sprawy, co zrobić:

Po kliknięciu w ikonę swojego Banku przejdziesz do logowania do tego Banku, a tam powinieneś znaleźć opcję potwierdzenia Profilu Zaufanego. Niestety tutaj już nie jesteśmy w stanie pomóc, gdyż każdy Bank ma swoje własne opcje co do bankowości elektronicznej. Pamiętaj jednak, że jeśli będziesz miał trudność z poruszaniem się po bankowości elektronicznej, zawsze możesz zadzwonić na infolinię swojego Banku, gdzie uzyskasz pomoc.

W Punkcie Potwierdzającym:

 1. Po wejściu na stronę profilu zaufanego https://pz.gov.pl  kliknij Zarejestruj się (w górnym pasku po prawej stronie) i wybierz Wniosek online.
 2. Wypełnij formularz.
 3. Kliknij Zarejestruj się. W ten sposób złożysz wniosek o założenie profilu zaufanego.
 4. Idź do wybranego punktu potwierdzającego i potwierdź tam założenie profilu zaufanego. Masz na to 14 dni od złożenia wniosku. Szczegóły znajdziesz w sekcji Gdzie potwierdzić profil zaufany.

Za każdym razem, gdy chcesz zalogować się na swoje konto profilu zaufanego, wybieraj opcję logowania Za pomocą hasła.

Gdzie potwierdzić profil zaufany

Sprawdź adres najbliższego punktu potwierdzającego:

 1. Wejdź w wyszukiwarkę punktów potwierdzających na stronie profilu zaufanego.
 2. Kliknij przycisk Filtr po prawej stronie.
 3. W polu Miejscowość wpisz nazwę miasta/miejscowości np. Serniki.
 4. Kliknij przycisk Filtruj.
 5. Wyświetli Ci się lista wszystkich punktów potwierdzających w twoim mieście/miejscowości.

Jeżeli wyszukiwarka nie pokazała punktów potwierdzających, wypełnij inne pole — możesz na przykład wpisać nazwę swojego województwa lub w polu Nazwa wpisać nazwę konkretnego urzędu np. Urząd Gminy Serniki.

Jak długo jest ważny profil zaufany

3 lata. Potem możesz przedłużać jego ważność o kolejne 3 lata.

Ile zapłacisz

Usługa jest bezpłatna.

Co przygotować

 • dowód osobisty lub paszport,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu.

Ile będziesz czekać

Profil zaufany założysz od razu po tym, jak potwierdzisz go w urzędzie.

 

Wróć go góry