– PRZYPOMINAMY, ŻE WCIĄŻ TRWA NARODOWY SPIS POWSZECHNY – zostały tylko 3 tygodnie!

Baner NSP - Udział w spisie to obowiązek

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br.

Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego!


Samodzielne wypełnienie formularza spisowego on-line (na stronie spis.gov.pl)  lub telefonicznie (pod numerem infolinii spisowej: 22 279 99 99) trwa tylko kilka do kilkunastu minut, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.

Z osobami, które nie zdecydowały się skorzystać z możliwości samospisu przez Internet lub telefon, będzie kontaktował się rachmistrz spisowy. Rachmistrzowi nie można odmawiać się udzielenia informacji, ponieważ każde takie zdarzenie odnotowywane jest jako odmowa udziału w spisie powszechnym i może skutkować karą grzywny.


Informujemy również, że w Urzędzie Gminy Serniki członkowie GBS udzielają pomocy wszystkim chętnym w spisaniu się przez Internet.


Osobom, które obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych, przypominamy, że chroni je tajemnica statystyczna. Oznacza to, że dane uzyskane podczas spisu mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, ze­stawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Zebrane dane są anonimizowane i w takiej postaci są dalej przetwarzane.

Nie czekajmy – spiszmy się!


Wróć go góry